Biogaz ograniczy koszty

Biogaz ograniczy koszty... O jedną trzecią zmniejszą się wydatki na energię elektryczną miejskiej oczyszczalni ścieków w Łomży, dzięki uruchomionemu wczoraj blokowi energetycznemu zasilanemu biogazem.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
O jedną trzecią zmniejszą się wydatki na energię elektryczną miejskiej oczyszczalni ścieków w Łomży, dzięki uruchomionemu wczoraj blokowi energetycznemu zasilanemu biogazem. Inwestycja kosztowała prawie 950 tys. złotych.

Oprócz pieniędzy z budżetu miasta, 120 tyś. zł przekazał w formie dotacji Ekofundusz, a 330 tys. zł to pożyczka na preferencyjnych warunkach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki blokowi energetycznemu zasilanemu biogazem wytwarzanym w procesie technologicznym oczyszczania ścieków, o 165 tys. zł rocznie spadną wydatki przedsiębiorstwa na energię elektryczną. Inwestycja ma zwrócić się po pięciu latach. Łomżyńska oczyszczalnia ścieków oddana została do użytku pod koniec lat 90. W ciągu doby może przetworzyć 20 tysięcy metrów sześciennych nieczystości, podłączonych do niej jest ok. 80% odbiorców w 65-tysiecznej Łomży.

Biogaz ograniczy koszty

Promocje:

PROMOCJE: