Ekologiczny Oskar

Ekologiczny Oskar... Jak informuje Rzeczpospolita niemiecka firma Solvis zajmująca się technologią pozyskiwania energii słonecznej otrzymała tak zwanego ekologicznego Oskara, czyli nagrodę "Globe Energy Awards" przyznawaną przez rząd Austrii.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Jak informuje Rzeczpospolita niemiecka firma Solvis zajmująca się technologią pozyskiwania energii słonecznej otrzymała tak zwanego ekologicznego Oskara, czyli nagrodę "Globe Energy Awards" przyznawaną przez rząd Austrii.
Rzeczpospolita pisze, że zbudowany przez Solvis w 2002 roku pawilon fabryczny w Braunschweigu w północnych Niemczech uznano za największą w Europie "czystą fabrykę". Została wyposażona w instalację do odbioru energii słonecznej. Budynek fabryki zajmuje powierzchnię ponad 8000 metrów kwadratowych. W porównaniu z tej wielkości budynkiem ogrzewanym klasycznymi metodami, oszczędność energii sięga 80 proc. Osiągnięto to między innymi dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych, doskonałej izolacji termicznej i systemu naturalnej wentylacji. Dodatkowy koszt 10 milionów euro, związany z zastosowaniem nowoczesnej technologii, zwróci się po 10 latach.

Ekologiczny Oskar

Promocje:

PROMOCJE: