Ubranie z ogniwem fotowoltaicznym

Ubranie z ogniwem fotowoltaicznym... Być może już niedługo hitem sezonu mody okażą się ubrania pokryte ogniwami słonecznymi. Do takiej słonecznej kurtki podłączymy walkman lub laptop - taką wizję zaprezentowano na konferencji poświęconej najnowszym osiągnięciom w pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych - zorganizowanej przez Komisję Europejską w Uppsali.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Gospodarz konferencji, Laboratorium Angstroema Uniwersytetu w Uppsali, jest jednym z najnowocześniejszych na świecie ośrodków zajmujących się badaniami z pogranicza energii i nowych materiałów. Stąd pochodzą słynne inteligentne okna, które "wiedzą", jak odpowiednio reagować na zmiany temperatury. W tym samym ośrodku stworzono też ultracienkie ogniwa fotowoltaiczne, czyli słoneczne.

Być może już niedługo za pomocą odpowiednio zaprojektowanych ogniw bedziemy w stanie w ciągu dnia pobrać energię potrzebną do naszego codziennego funkcjonowania - bez konieczności kupowania baterii, ładowania akumulatorów. Czy bedziemy mieli możliwość zrezygnować z tradycyjnych źródeł energii? Być może, choć do odpowiedzi na to pytanie naukowcy podchodzą na razie wyjątkowo ostrożnie.

źródło1: PAP
źródło2: ekoinfo.pl

Ubranie z ogniwem fotowoltaicznym

Promocje:

PROMOCJE: