Walka o wiatraki

Walka o wiatraki... Wrocławska spółka "Odratrans" zajmuje się transportem rzecznym. Ze względu na to, że wody w Odrze jest coraz mniej, szefowie firmy postawili na wiatraki - informuje "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Zgodnie z przepisami unijnymi, za sześć lat 7 proc. energii wytwarzanej w Polsce musi pochodzić ze źródeł odnawialnych. Będš więc chętni na inwestowanie w elektrownie wiatrowe. Zrobi je spółka córka wrocławskiej firmy "Odratrans-Stocznia".

Kiedy zakłady energetyczne będą zmuszone do kupowania energii ze źródeł odnawialnych, ktoś musi im ją dostarczyć. Jest to rynek stworzony sztucznie przez państwo, dlatego będzie zapotrzebowanie na elektrownie wiatrowe - twierdzi Zdzisław Ząber, autor projektu elektrowni, które będą produkowane we wrocławskiej stoczni. Energią wiatrową zajmuje się od 15 lat.

Wiatraki z "Odratrans" mają być tańsze od produkowanych na Zachodzie. We Wrocławiu mają powstawać urządzenia o mocy 1,8 MW, które za granicą kosztują około 1,8 mln euro. Skoro nasze mają być tańsze, to można przypuszczać, że ich cena nie przekroczy 6-7 mln zł. Wojciech Gąsiorowski, prezes firmy "Odratrans", która zajmuje się głównie transportem rzecznym, szanse dla swoich wiatraków widzi nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech i całej Europie.źródło: Słowo polskie - gazeta wrocławska

Walka o wiatraki

Promocje:

PROMOCJE: