Czas katastrof

Czas katastrof... Gwałtowne zjawiska, takie jak cyklony i powodzie, będą coraz częstsze. Stanom Zjednoczonym zagraża kolejny kataklizm - huragan Ophelia.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
nauka_a_2-1.F.jpg

Stanom Zjednoczonym zagraża kolejny kataklizm - huragan Ophelia

Eksperci od spraw klimatu, obradujący podczas międzynarodowego forum "Nauka i technologia" w japońskim Kioto, ostrzegli, że częstotliwość występowania katastrofalnych zjawisk klimatycznych nieustannie rośnie. W latach 1900 - 1940 w ciągu jednej dekady dochodziło średnio do 100 katastrof. Jednak już w dekadach lat 60. oraz 70. katastrof było trzykrotnie więcej (650). W kolejnych dwóch dekadach wydarzyło się 2000 katastrof, natomiast w kolejnych latach do dziś katastrof było aż 2800.

Zgromadzeni w Kioto naukowcy diagnozują i alarmują: należy przyjąć do wiadomości, że tragedie takie jak w Nowym Orleanie po przejściu huraganu Katrina będą się zdarzały coraz częściej; dlatego trzeba pilnie zorganizować międzynarodowy system ostrzegania przed huraganami i powodziami oraz system pomocy ich ofiarom. Poszczególne państwa same nie poradzą sobie z tym problemem ani organizacyjnie, ani finansowo.

źródło: rzeczpospolita.pl


Czas katastrof

Promocje:

PROMOCJE: