'Ekologiczny' wegiel

'Ekologiczny' wegiel... Ogrzewanie węglem, kojarzone dotąd z sadzą i zbędnym popiołu, jest tańsze i równie ekologiczne jak ogrzewanie gazem, prądem czy olejem opałowym - przekonuje Kompania Węglowa i rozpoczyna sprzedaż węgla dla odbiorców w papierowych workach po 25 kg.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

W ubiegłym tygodniu uruchomiono pierwszą instalację paczkowania miału węglowego o nazwie Retopal, spreparowanego specjalnie na potrzeby ekologicznych kotłów węglowych. W tym roku na rynek ma trafić ok. 0,5 mln ton tego paliwa, a zapotrzebowanie stale rośnie. Budowa linii kosztowała 1,3 mln zł, obsługuje ją dziewięciu pracowników. W miarę potrzeb obok powstać ma druga taka sama linia. Kopalnia "Piast" jest w stanie wyprodukować tego paliwa ponad 700 tys. ton rocznie.
Kompania Węglowa chce docelowo zorganizować cały system, aby ogrzewać domy ekologicznym węglem, ale tak, aby mieszkańcy wcale nie musieli go oglądać i pilnować całego procesu, włącznie z zagospodarowaniem popiołu. Firma prowadzi rozmowy z Polską Izbą Ciepłownictwa na temat organizacji takiego systemu.
Firmy ciepłownicze mogłyby w miarę potrzeb dostarczać węgiel do użytkowników, serwisować sprzęt grzewczy i odbierać popiół. Węgiel ma być dostarczany na bieżąco w workach, podobnie jak firmy gazownicze na bieżąco wymieniają zużyte butle gazowe.

źródło: ekoinfo

'Ekologiczny' wegiel

Promocje:

PROMOCJE: