Hiszpanie na Pomorzu

Hiszpanie na Pomorzu... Hiszpańska Iberdrola przejęła osiem farm wiatrowych na Pomorzu należących dotychczas do MVV Eternegy Polska. Instalacje, które są na różnych etapach realizacji, mają łączną moc 161 MW.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Spółka, dotychczas należąca do niemieckiego koncernu, zmieni nazwę na Iberdrola Energia Odnawialna. Pierwsza instalacja rozpocznie produkcję 40 MW energii z wiatru pod koniec przyszłego roku. Pozostałe farmy wiatrowe rozpoczną produkcję w 2008 roku.

Według władz hiszpańskiej Iberdroli, zakup ośmiu instalacji w Polsce jest niewielką transakcją. Firma nie ujawnia jednak jej wartości. Zakup w Polsce jest częścią umowy przejęcia przez Iberdrolę instalacji Eternegy w Europie. Iberdrola zwiększyła w ciągu ostatniego roku swoje moce produkcji energii odnawialnej o 23 proc. do 3280 MW. Większość tej energii jest produkowana z wiatru. Do końca roku koncern zamierza osiągnąć moce produkcji 3,8 tys. MW, a do końca 2008 roku - 5,5 tys. MW.

Hiszpanie nie ujawniają dalszych planów dotyczących inwestycji w produkcję energii odnawialnej w Polsce. Najbliższe ich plany dotyczą inwestycji we Francji, Włoszech, Portugalii i Brazylii.

żródło: rzeczpospolita

Hiszpanie na Pomorzu

Promocje:

PROMOCJE: