PIGEO: Fakty i mity o energetyce wiatrowej

PIGEO: Fakty i mity o energetyce wiatrowej... Pod koniec sierpnia Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej zorganizowała forum dyskusyjne pt. Fakty i mity o energetyce wiatrowej. W forum wzięły udział przedstawiciele władz gminnym, powiatowych i wojewódzkich z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Pod koniec sierpnia Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej zorganizowała forum dyskusyjne pt. Fakty i mity o energetyce wiatrowej. W forum wzięły udział przedstawiciele władz gminnym, powiatowych i wojewódzkich z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Prelegentami byli m.in. Minister Środowiska Tomasz Podgajniak, Minister Gospodarki i Pracy Jacek Piechota oraz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Henryk Rupnik.

Podczas forum przedstawione zostały rządowe i samorządowe plany strategiczne rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Zostały również rzetelnie przedstawione zalety i wady wiatraków. Minister Środowiska Tomasz Podgajniak oraz Dyrektor Generalny PIGEO Maciej Stryjecki odnieśli się do wpływu farm wiatrowych na ptaki, krajobraz, hałas rozwiewając tym samym często powtarzane przekłamania na ten temat.

Uczestnikom forum zostały przedstawione wyniki badań przeprowadzonych w USA na temat oddziaływania energetyki wiatrowej na środowisko.

W spotkaniu wzięło udział blisko 80 osób, w tym przedstawiciele samorządów oraz firm wiatrakowych.

źródło: cire.pl

PIGEO: Fakty i mity o energetyce wiatrowej

Promocje:

PROMOCJE: