Walka z wiatrakami

Walka z wiatrakami... Mieszkańcy wsi Osiecznica w lubuskim sprzeciwiają się budowie elektrowni wiatrowej - czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Inwestor rozpoczął już budowę, elektrownia ma być zlokalizowana na wzgórzu około 200 metrów od najbliższych zabudowań, ale mieszkańcy wsi protestują przeciw tej inwestycji, argumentując to między innymi hałasem oraz szkodliwością pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez wiatrak, Zwracają również uwagę, że efektem inwestycji będzie spadek wartości działek w okolicy wiatraka, gdyż nie ma sensu budować domów w pobliżu elektrowni.

Mieszkańcy Osiecznicy są świadomi nie tylko zagrożeń związanych z funkcjonowaniem elektrowni, ale wiedzą również jak ważne są odnawialne źródła energii i dlatego mają żal, że zostali zaskoczeni decyzjami o inwestycji. Pytają dlaczego inwestor nie wybrał któregoś z bardziej odludnych wzgórz, których w okolicy jest mnóstwo

Inwestor, urzędnicy nie rozumieją zastrzeżeń osieczniczan gdyż ich zdaniem zostały spełnione wszelkie warunki - od projektu konstrukcji po opis jej oddziaływania na środowisko naturalne. Władze samorządowe wydały decyzję o warunkach zabudowy, jest prawomocne pozwolenie na budowę i mimo to, że przeciwnicy tej inwestycji zaskarżyli decyzję o warunkach zabudowy to zdaniem powiatowego inspektora nadzoru budowlanego rozpoczęcie budowy jest zgodne z prawem. Inwestor dokonał zgłoszenia, ma wszystkie potrzebne dokumenty.

Grupa mieszkańców Osiecznicy właśnie przesłała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa prokuraturze. Ich zdaniem prawo łamią i inwestor, i urzędnicy.

źródło: gazeta lubuska

Walka z wiatrakami

Promocje:

PROMOCJE: