Wodorowe auto

Wodorowe auto... Po ulicach Los Angeles jeździ już pierwszy "cywilny" samochód z napędem wodorowym, wyprodukowany przez japoński koncern Honda Motor Co. Władze firmy przekazały pojazd do testów Amerykańskiemu małżeństwu.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Dotychczas Honda wypożyczyła w systemie leasingu tego typu samochody jedynie władzom kilku miast w USA. Państwo Spallino będą płacić 500 dolarów miesięcznie za użytkowanie samochodu czerpiącego energię z ogniw paliwowych FCX, zasilanych wodorem. Kontrakt przewiduje regularne informowanie producenta o przebiegu eksploatacji.

"Wodorowa" Honda nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery i dlatego ten rodzaj napędu uważany jest za przyszłość motoryzacji. Ogniwa paliwowe wytwarzają energię elektryczną, służącą do napędu silnika samochodu, z reakcji wodoru z tlenem. Produktem ubocznym jest jedynie para wodna.

Na razie szersze zastosowanie tego napędu uniemożliwiają wysokie koszty produkcji i przechowywania wodoru oraz brak dostatecznej ilości stacji dystrybucyjnych. Honda FCX jest jedynym "wodorowym" samochodem dopuszczonym do ruchu na drogach amerykańskich.

źródło: ekoinfo.pl

Wodorowe auto

Promocje:

PROMOCJE: