Elektrownia atomowa jednak w Gryfinie?

Elektrownia atomowa jednak w Gryfinie?... 2 maja Głos Szczeciński podał, że potencjalna pierwsza elektrownia atomowa w Polsce mogłaby powstać koło Szczecina. Protestowano, dementowano, krytykowano, a jednak piątkowy Dziennik potwierdził te informacje.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Autor artykułu w Dzienniku dowodzi istnienia specjalnej mapy z planowanymi lokalizacjami jądrowych siłowni w naszym kraju. Można w nim przeczytać, że resort gospodarki nie wie jak poinformować społeczeństwo o budowie reaktorów jądrowych.

Nad taką sytuacją ubolewają specjaliści, którzy twierdzą, że elektrownia atomowa jest nam bardzo potrzebna.

- Jeśli nie wybudujemy elektrowni jądrowej to za kilkanaście lat grozi nam drastyczny brak energii. Wiele obecnie działających tradycyjnych elektrowni jest u kresu eksploatacji, a od 2008 roku zaostrzają się unijne przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń. Siłownia atomowa ma tę wyższość nad węglową, że nie wytwarza praktycznie żadnych substancji szkodliwych dla człowieka i przyrody- powiedział Dziennikowi dr inż. Ryszard Gilecki ekspert Agencji Rynku Energii.

- Współpraca z urzędnikami rządowymi nie układa się najlepiej Polsce szczególnie tej północnej gdzie brakuje zaplecza energetycznego bardzo potrzebne są bezpieczne reaktory One wzmocniłyby bezpieczeństwo energetyczne kraju i powstrzymałoby galopujące ceny energii - powiedział Dziennikowi dr Stanisław Latek eksperta Państwowej Agencji Atomistyki.

źródło: cire.pl za Dziennikiem Szczecińskim

Elektrownia atomowa jednak w Gryfinie?

Promocje:

PROMOCJE: