LOREMO

LOREMO... Założona w 2000 r. niemiecka firma Loremo zaprezentowała na salonie genewskim swój samochód o nazwie Loremo LS. Pojazd ten (i jego sportowa wersja GT) w przeciwieństwie do wielu oszczędnych prototypów ma wejść do produkcji w 2009 r. Autko waży 450 kg, wersja LS osiąga 100km/s w 20 sekund, a prędkość maksymalna to 160 km/h.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Dwucylindrowy silnik wysokoprężny ze sprężarką (turbo-diesel) ma moc 20 KM (15kW). Jest umieszczony centralnie, co zapewnia lepszy rozkład masy na obie osie. Opływowe kształty powodują, że współczynnik oporu powietrza Cx = 2. Dzięki niewielkiej masie, małemu Cx i oszczędnemu silnikowi samochód spala jedynie 1,5 litra oleju napędowego (ropy) na 100 km i na jednym tankowaniu do pełna (20l) można przejechać około 1300 km. Auto pomieści 2 dorosłych i 2 dzieci z tyłu (2+2). Cena wersji LS ma być poniżej 11 tys. euro. Kto dużo jeździ, może przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze z paliwa na raty do spłacenia samochodu.

Wersja sportowa Loremo GT osiąga 220 km/h, spala 2,7 litra ropy na 100 km, ma przyśpieszenie 9 sekund od 0 do 100 km/h oraz zasięg 800 km. Zastosowany tu silnik to 3 cylindrowy turbo-diesel o mocy 50 KM (36 kW). Cena poniżej 15 tys. euro.

Obie wersje wyposażone są w 5 biegową skrzynię biegów. Wymiary pojazdów to 384 cm x 136 cm x 110 cm (długość x szerokość x wysokość). Seryjnie pojazdy będą wyposażony w poduszki powietrzne, radio, filtry cząsteczek stałych, a na życzenie w komputer na desce rozdzielczej, klimatyzację, odtwarzacz MP3, system nawigacyjny.


Powyżej widok Loremo od przodu, poniżej z tyłu


Do tego samochodu wsiada się w nietypowy sposób, do tyłu przez tylną klapę, a do przodu przez przednią maskę.


Zawieszenie oraz sposób umieszczenia silnika i zbiornika paliwa.


Struktura nośna Loremo została specjalnie zaprojektowana i chroniona jest patentem, waży 95 kg. Poniżej jej zachowanie w przypadku komputerowej symulacji zderzenia.
Widok na deskę rozdzielczą

Kto byłby zainteresowany kupnem takiego autka lub bieżącymi informacjami na jego temat, to może zarejestrować się na stronie www.loremo.com podając w polach: Nachname - nazwisko, Vorname - imię, Straße - ulica z numerem domu, mieszkania, PLZ Ort (Land) - kod pocztowy, miasto i kraj, Unternehmen - ewentualna nazwa przedsiębiorstwa, Telefon - ci co znają niemiecki mogą podać telefon, E-Mail - adres e-mail, Bisheriges Auto - nazwa dotychczas posiadanego auta, następnie zatwierdzamy całość klikając przycisk Abschicken. Dzięki temu będą wysyłać nam nowości i aktualności na temat wdrażania do produkcji tego autka na podany e-mail.

Inne zdjęcia z wystaw, targów samochodowych itp.:

źródło: http://darmowa-energia.eko.org.pl/

LOREMO

Promocje:

PROMOCJE: