Wiatr w coraz lepszej cenie

Wiatr w coraz lepszej cenie... Za pięć lat inwestycje w produkcję energii odnawialnej w Polsce mają wynieść 3,6 miliarda euro.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Wprowadzone pod koniec ubiegłego roku zmiany w prawie energetycznym sprawiły, że Polska staje się atrakcyjnym krajem dla inwestycji w energetykę odnawialną - mówi Marcin Kaiser, menedżer ochrony środowiska w Polsko- Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej

W Europie największe zainteresowanie wzbudza budowa elektrowni wiatrowych, a w Polsce na razie przypada na nie tylko 5 proc. energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Elektrownie wodne wytwarzają u nas prawie 74 proc. tej energii, reszta zaś pochodzi z biomasy. W przyszłości biomasa ma być głównym surowcem dla energii odnawialnej w Polsce, a tuż za nią - wiatr. W 2010 r. elektrownie wiatrowe mają wytwarzać 2,3 proc. krajowego zużycia energii. W tym roku w Tymieniu rozpocznie pracę duży park wiatrowy o mocy 50 MW, a w Gnieżdżewie o mocy 22 MW. W Polsce działają jeszcze dwie duże fermy wiatrowe: w Zagórzu i w okolicach Darłowa.

źródło: rzeczpospolita

Wiatr w coraz lepszej cenie

Promocje:

PROMOCJE: