Wyciek z elektrowni atomowej pod Nowym Jorkiem

Wyciek z elektrowni atomowej pod Nowym Jorkiem... Wyciek z siłowni jądrowej pod Nowym Jorkiem skaził wody gruntowe w rejonie rzeki Hudson - podała w środę rano agencja Associated Press

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Zdaniem agencji, skażenie niemal trzykrotnie przekracza normy, dopuszczalne w przypadku wody pitnej. Nie zagraża jednak głównym ujęciom wodnym. Jak powiedział cytowany przez agencję AP rzecznik właściciela siłowni - Entergy Nuclear Northeast, Jim Steets, sądzi się, że promieniotwórczy izotop stront 90, mogący w dużych dawkach powodować nowotwory, znalazł się w wodach rzeki Hudson. Skażenie, ze względu na szybkie rozcieńczenie izotopu w wodach rzeki, nie stanowi jednak zagrożenia dla ludzi.

Według informacji Steetsa, stront 90 został wykryty w jednej z dziewięciu studni, specjalnie wierconych w celu znalezienia miejsca wycieku materiału radioaktywnego z kompleksu Indian Point, położonego 48 kilometrów od Nowego Jorku. Skażenie wody po raz pierwszy stwierdzono tu w sierpniu zeszłego roku - pisze Associated Press.

źródło: gazeta.pl

Wyciek z elektrowni atomowej pod Nowym Jorkiem

Promocje:

PROMOCJE: