Zaniedbana energetyka wiatrowa

Zaniedbana energetyka wiatrowa... Moc zainstalowanych turbin wiatrowych w Polsce wynosi obecnie zaledwie 83,3 MW. A mogłoby być prawie 1700 MW, bo Polskie Sieci Elektroenergetyczne wydały warunki przyłączenia do sieci siłowni o łącznej mocy 1698 MW.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

W tym roku oddana zostanie do użytku największa farma wiatrowa w Polsce - w Tymieniu o łącznej mocy 50 MW. To statystycznie będzie wyglądało bardzo dobrze, bo moc zainstalowana w elektrowniach wiatrowych wzrośnie aż o 70 proc., ale tylko dlatego, że do tej pory wybudowano siłownie o łącznej mocy nieco ponad 83 MW.

Zdaniem Adama Stadnika prezesa spółki Windpol zajmującej się energetyką wiatrową w Polsce, powodów dla których inwestorzy nie rozpoczęli planowanych wcześniej inwestycji w energetyce wiatrowej w naszym kraju jest kilka. Najważniejszy to brak dobrych warunków inwestowania i gwarancji zwrotu kapitału. Przyczynia się do tego nieprzychylna atmosfera wokół tej branży w Polsce, brak szerszego zainteresowania samorządów regionalnych oraz zbyt częste zmiany prawa energetycznego.

źródło: Kurier Szczeciński

Zaniedbana energetyka wiatrowa

Promocje:

PROMOCJE: