32 turbiny dla Kuwejtu i Kataru

32 turbiny dla Kuwejtu i Kataru... GE Energy poinformowało o zdobyciu kontraktów o całkowitej wartości ponad 1,8 mld USD, obejmujących dostawę 32 turbin gazowych i dodatkowego wyposażenia do projektów elektrowni w Kuwejcie i Katarze.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik


Jeden z kontraktów obejmuje dostawę 20 turbin gazowych Frame 9E dla projektu Elektrowni Sabiya. Dostawy planowane są na okres od października 2007 r. do czerwca 2008 r., a faza rozruchowa nowych jednostek ma się rozpocząć w maju 2008 r. i zostanie ukończona we wrześniu 2008 r. Elektrownia Sabiya ma działać w trybie cyklu prostego, wykorzystując początkowo paliwa płynne, a w przyszłości gaz ziemny.

W ramach drugiego projektu GE dostarczy elementy dla dwugigawatowej elektrowni w Mesaieed w Katarze – największego tego typu obiektu w kraju. W ramach umowy GE ma dostarczyć sześć turbin gazowych Frame 9FA, sześć generatorów typu 330H oraz trzy turbiny parowe D11, które zostaną wykorzystane w cyklu kombinowanym (układ gazowo-parowy). Dodatkowe dwie turbiny gazowe Frame 6B zostaną wykorzystane do odbudowy zasilania w cyklu prostym. Elektrownia ma rozpocząć produkcję energii w lipcu 2008 r. Osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej na poziomie 2 GW ma nastąpić w kwietniu 2010 r.

Trzeci projekt, również w mieście przemysłowym Mesaieed w Katarze, to inwestycja „pod klucz”. GE jako firma kierująca konsorcjum z Doosan Heavy Industries ma dostarczyć cztery turbiny gazowe 9FA oraz dwie turbiny parowe do Qatalum, gdzie powstanie nowa elektrownia pracująca w cyklu kombinowanym. Elektrownia ma produkować energię dla pierwszego pieca do wytapiania aluminium w Katarze. Całkowita zdolność produkcyjna nowego obiektu ma wynosić około 1,25 GW.

GE

32 turbiny dla Kuwejtu i Kataru

Promocje:

PROMOCJE: