Alstom-nowa inwestycja w Polsce ?

Alstom-nowa inwestycja w Polsce ?... W ramach rozbudowy Zakładu Metalurgicznego elbląskiego oddziału spółki ALSTOM Power, grupa Alstom rozważa umieszczenie na tym terenie produkcji wielkogabarytowych odlewów ze stopów żelaza.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik


Łączny koszt planowanej inwestycji oszacowano na 128 mln PLN. W nowej odlewni żeliwa pracę znajdzie ponad 200 osób, w tym wysokokwalifikowana kadra z zakresu technologii odlewnictwa i IT. Ostateczna decyzja uzależniona jest od poziomu wsparcia ze strony instytucji krajowych i unijnych.

Zakład Metalurgiczny jest uznanym na całym świecie producentem wysokoprzetworzonych staliwnych odlewów dla energetyki i przemysłu stoczniowego. Klienci zakładu to pierwsza liga światowego przemysłu, między innymi General Electric, Rolls-Royce, Siemens czy Hitachi. Potencjalny nowy obiekt będzie specjalizować się w produkcji odlewów z żeliwa sferoidalnego o masach jednostkowych od 15 do 60 ton, a także odlewów staliwnych w przedziale 40-80 ton, głównie na potrzeby energetyki, w tym energetyki odnawialnej (elektrownie wiatrowe). Planowana roczna zdolność produkcyjna wyniesie ok. 6 000 ton odlewów .

Spółka ALSTOM Power zamierza wykorzystać współfinansowanie tej inwestycji za pomocą funduszy unijnych na lata 2007-2013 oraz swoje umiejscowienie w województwie warmińsko-mazurskim, preferencyjnym z punktu widzenia Polityki Spójności Unii Europejskiej

Alstom

Alstom-nowa inwestycja w Polsce ?

Promocje:

PROMOCJE: