PIGEO chce kompromisu z ekologami

PIGEO chce kompromisu z ekologami... Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej (PIGEO) chce rozmawiać z pozarządowymi organizacjami ekologicznymi, aby doprowadzić do kompromisu pomiędzy obrońcami przyrody i inwestorami, którzy zamierzają inwestować w energetykę wiatrową.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
PIGEO zamierza między innymi apelować do inwestorów o nie lokalizowanie inwestycji wiatrowych na zatwierdzonych i potencjalnych obszarach specjalnej ochrony ptaków w ramach sieci Natura 2000. Przedstawiciele Izby proponują, też aby właściciele elektrowni wiatrowych prowadzili monitoring oddziaływania tych instalacji na ptaki w trakcie eksploatacji i udostępniali wyniki badań właściwym urzędom i instytucjom naukowym. Izba chce również przekonywać inwestorów aby nie instalowali przestarzałych turbiny o mocy mniejszej niż 1,5 MW.

Zdaniem PIGEO, do działań powinny włączyć się również organizacje ornitologiczne, które wraz z przedstawicielami administracji ochrony przyrody i ekspertów od energetyki wiatrowej, mogłyby opracować wytyczne do sporządzania i oceniania raportów oddziaływania farm wiatrowych na ptaki.

Źródło: PIGEO, CIRE.PL

PIGEO chce kompromisu z ekologami

Promocje:

PROMOCJE: