Powstanie Polska Platforma Technologii Nuklearnych

Powstanie Polska Platforma Technologii Nuklearnych... PPTN ma się zajmować wdrażaniem i zastosowaniem technologii nuklearnych w energetyce, technologiach materiałowych, medycynie, ochronie środowiska i systemach bezpieczeństwa.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Atomistyki, obejmujące Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie, Instytut Energii Atomowej w Świerku, Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie oraz Instytut Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku.

Konsorcjum ma za zadanie zacieśnić współpracę między sferą badawczo-rozwojową a gospodarką poprzez opracowywanie i wdrażanie nowych technologii nuklearnych. Centrum Atomistyki prowadzić będzie także działalność promocyjną i edukacyjną.

Z PPTN współpracować będą spółki PGE, PSE SA, BOT, AGH w Krakowie, CAPITAL-Europejski Consulting Inwestycyjny w Warszawie, Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, KGHM Polska Miedź S.A., Politechnika Warszawska, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Uniwersytet Warszawski i Wrocławski Park Technologiczny.

PPTN ma być uczestnikiem głównych działań Europejskiej Platformy Technologicznej Zrównoważonej Energetyki Jądrowej. To jedna z Europejskich Platform Technologicznych, których zadaniem jest opracowywanie strategii rozwoju poszczególnych sektorów gospodarki i wdrażanie nowych technologii.

Gazeta Wyborcza

Powstanie Polska Platforma Technologii Nuklearnych

Promocje:

PROMOCJE: