Hitachi buduje ekologiczne centrum danych

Hitachi buduje ekologiczne centrum danych... Firma Hitachi Data zamierza zbudować jedno z najbardziej ekologicznych centrów danych na świecie. Pod względem wydajności zużycia energii (współczynnik PUE; Power Usage Efficiency) centrum osiągnie wynik równy 1,6.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Współczynnik PUU oblicza się dzieląc moc pobieraną przez wszystkie urządzenia zainstalowane w centrum danych przez moc pobieraną tylko przez sprzęt IT (czyli przez serwery, przełączniki, pamięci masowe, itd.). Im bardziej energooszczędne jest centrum danych, tym współczynnik PUE jest bliższy wartości 1. Chodzi o to, aby większość mocy pobieranej przez centrum przypadało na sprzęt informatyczny, a nie na inne elementy (np. chłodzenie, oświetlenie, itp.).

Przyszłe centrum danych
Centrum jest budowane w Jokohamie (Japonii) i będzie oparte na ekologicznych produktach Hitachi, emitując do atmosfery o 20% mniej dwutlenku węgla, niż ma to miejsce w przypadku typowych centrów danych. Kluczowymi elementami centrum będą hydrauliczne urządzenia chłodzące, systemy UPS i zaawansowane konwertery zasilania oraz firmowy system uwierzytelniania Hitachi Finger Vein, i rozwiązania wykorzystujące technologie RFID.

Centrum danych jest jednym z elementów inicjatyw Harmonious Green Plan i Project CoolCenter50 firmy Hitachi, dzięki którym Hitachi chce do 2012 roku zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 330 000 ton oraz ograniczyć zużycie energii o 50 procent.

Warto przypomnieć, że oprócz współczynnika PUE istnieje też inny współczynnik mierzący certyfikat-energetyczny.pl" target="_blank">energooszczędność centrów danych. To współczynnik DCiE (Data Center Infrastructure Efficiency), o którym pisaliśmy na początku br. tutaj.

Janusz Chustecki

NetWorld.pl

Hitachi buduje ekologiczne centrum danych

Promocje:

PROMOCJE: