Krok do przodu w sprawie elektrowni atomowej na Litwie

Krok do przodu w sprawie elektrowni atomowej na Litwie ... Przedstawiciele spółek energetycznych z Polski oraz Litwy, Łotwy i Estonii porozumieli się w piątek w czasie spotkania w Kopenhadze co do stworzenia spółki joint venture, która zajęłaby się realizacją projektu nowej elektrowni atomowej na Litwie - podała bałtycka agencja BNS.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

W przyszłym tygodniu litewska spółka inwestycyjna Leo LT zainicjuje wymagane procedury dla stworzenia przedsiębiorstwa, w którym będzie miała 51 proc. udziałów, a pozostali partnerzy po 16,33 proc. Rejestracja joint venture jest oczekiwana przed 1 września - głosi oświadczenie Leo LT. "Dzisiejsze negocjacje były naprawdę udane. Z przyszłymi partnerami w projekcie doszliśmy do porozumienia w wielu kwestiach" - zapewnił po spotkaniu szef litewskiej spółki Rymantas Juozaitis.

Leo LT w czerwcu br. zaproponowała partnerom utworzenie do końca lata joint venture z myślą o projekcie nowej siłowni. Następne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć 12 sierpnia także w Kopenhadze.

Uczestniczący w piątkowym spotkaniu: przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej, Leo LT, łotewskiej Latvenergo i estońskiej Eesti Energija - nie podpisali żadnych dokumentów - powiedziała rzeczniczka Leo LT, Aurelija Trakseliene. Nie ujawniono też nazwy przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego joint venture, ani nazwisk jej przyszłych menadżerów. Litwa zamierza, przy współpracy z partnerami, wybudować nową siłownię w latach 2015-2018.Powstanie ona w miejsce starej elektrowni w Ignalinie, która na żądanie UE ma być zamknięta do 2009 r. Ponadto Litwa chciałaby zbudować mosty energetyczne z Polską i Szwecją w latach 2013-2016.

PAP

Krok do przodu w sprawie elektrowni atomowej na Litwie

Promocje:

PROMOCJE: