Wizyta wiceministra Szejnfelda w Poznaniu

Wizyta wiceministra Szejnfelda w Poznaniu... Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld wziął udział w prezentacji planów GAZ-SYSTEMU dotyczących rozbudowy sieci gazociągów w północno-zachodniej Polsce. Podczas wizyty w Wielkopolsce 7 lipca br. wiceszef resortu gospodarki spotkał się także ze środowiskiem akademickim Politechniki Poznańskiej.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA zamierza wybudować ponad 600 km gazociągów za około 2 mld zł w północno-zachodniej Polsce. W planach znajduje się m.in. budowa rurociągów na odcinkach: Świnoujście – Szczecin, Szczecin – Lwówek, Szczecin – Gdańsk. – Wielosetmilionowe inwestycje w linie przesyłowe przyczynią się do rozwoju regionu, co wpłynie także na bezpieczeństwo energetyczne całego kraju – powiedział wiceminister Adam Szejnfeld. Omówił również potrzebę uchwalenia nowej ustawy Prawo energetyczne oraz przepisów o państwowym regulatorze rynku energii.

Wiceszef resortu gospodarki spotkał się także z przedstawicielami poznańskiego świata nauki. Podczas wizyty na Politechnice Poznańskiej podkreślił potrzebę poprawy transferu wiedzy do biznesu. Przypomniał, że trwają konsultacje ze środowiskami akademickimi i gospodarczymi nt. większego wykorzystania badań naukowych w przemyśle. Wyniki tych analiz posłużą pracom prowadzonym w resorcie gospodarki. – Celem MG jest bowiem budowa konkurencyjnej gospodarki opartej na wiedzy – podkreślił Adam Szejnfeld.

Podczas wizyty w Wielkopolsce wiceminister gospodarki spotkał się także z samorządowcami i mieszkańcami Piły, Nowego Tomyśla, Wolsztyna oraz Złotowa.

MG, CIRE.PL

Wizyta wiceministra Szejnfelda w Poznaniu

Promocje:

PROMOCJE: