DGA Energia bez dotacji nie wybuduje elektrowni biogazowych

DGA Energia bez dotacji nie wybuduje elektrowni biogazowych ...

Jak poinformował „Parkiet”, DGA Energia, spółka celowa DGA powołana do budowy elektrowni biogazowych wystąpiła o dotacje dla jedenastu projektowanych obiektów.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

W przypadku wszystkich obiektów stara się o sfinansowanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 75 proc. kosztów inwestycji. Decyzje o dotacjach dla konkretnych projektów zostaną podjęte przez Fundusz jesienią.

DGA Energia chce budować w północnej i zachodniej Polsce elektrownie biogazowe, których moc będzie się wahać od 0,3 do 2,2 MW. Koszt oddania pod klucz elektrowni tego typu o mocy 1 MW wynosi 10–12 mln zł. Ich budowa rozpocznie się po otrzymaniu dotacji. Obecnie wszystkie projekty są na etapie uzupełniania dokumentacji, ustalania dokładnej lokalizacji, mocy i rodzaju paliwa, jakie będzie stosowane – czytamy w „Parkiecie”.

Dla projektów, które nie uzyskają finansowania z NFOŚiGW, spółka będzie starała się uzyskać dotacje z innych programów. Według Andrzeja Głowackiego, prezesa DGA, budowa elektrowni biogazowych jest kosztowna, dlatego nie chce realizować ich bez wsparcia. Wyjątek stanowić będzie prawdopodobnie pilotażowy obiekt o niewielkiej mocy (około 0,3 MW), który może zostać wybudowany w ciągu 3–4 miesięcy jeszcze w tym roku.

Parkiet

 

 

DGA Energia bez dotacji nie wybuduje elektrowni biogazowych

Promocje:

PROMOCJE: