DGA Energia bez dotacji nie wybuduje elektrowni biogazowych

Pompy ciepa | Owietlenie LED, arwki LED | Kolektory soneczne | Certyfikat energetyczny | Podogwka

DGA Energia bez dotacji nie wybuduje elektrowni biogazowych ...

Jak poinformował „Parkiet”, DGA Energia, spółka celowa DGA powołana do budowy elektrowni biogazowych wystąpiła o dotacje dla jedenastu projektowanych obiektów.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

W przypadku wszystkich obiektów stara się o sfinansowanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 75 proc. kosztów inwestycji. Decyzje o dotacjach dla konkretnych projektów zostaną podjęte przez Fundusz jesienią.

DGA Energia chce budować w północnej i zachodniej Polsce elektrownie biogazowe, których moc będzie się wahać od 0,3 do 2,2 MW. Koszt oddania pod klucz elektrowni tego typu o mocy 1 MW wynosi 10–12 mln zł. Ich budowa rozpocznie się po otrzymaniu dotacji. Obecnie wszystkie projekty są na etapie uzupełniania dokumentacji, ustalania dokładnej lokalizacji, mocy i rodzaju paliwa, jakie będzie stosowane – czytamy w „Parkiecie”.

Dla projektów, które nie uzyskają finansowania z NFOŚiGW, spółka będzie starała się uzyskać dotacje z innych programów. Według Andrzeja Głowackiego, prezesa DGA, budowa elektrowni biogazowych jest kosztowna, dlatego nie chce realizować ich bez wsparcia. Wyjątek stanowić będzie prawdopodobnie pilotażowy obiekt o niewielkiej mocy (około 0,3 MW), który może zostać wybudowany w ciągu 3–4 miesięcy jeszcze w tym roku.

Parkiet

 

 

DGA Energia bez dotacji nie wybuduje elektrowni biogazowych

Promocje:

PROMOCJE: