Enea wybuduje 25 biogazowni, pracuje nad projektami wiatrowymi

Enea wybuduje 25 biogazowni, pracuje nad projektami wiatrowymi...

Grupa Enea, we współpracy z Agencją Nieruchomości Rolnych, zamierza wybudować 25 biogazowni o mocy 1 MW każda. Spółka pracuje też nad projektami wiatrowymi o mocy 350 MW - poinformowali na poniedziałkowej konferencji przedstawiciele spółki.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

 

"Podpisaliśmy list intencyjny z Agencją Nieruchomości Rolnych. Zamierzamy wybudować 25 biogazowni w wytypowanych spółkach skarbu państwa, które mają odpowiednie zaplecze" - powiedział Marek Malinowski, wiceprezes spółki ds. rozwoju.
"Pierwsze efekty będą widoczne już w przyszłym roku" - dodał.
Wyjaśnił, że każda biogazownia ma mieć 1 MW mocy.

Malinowski poinformował, że Enea chce się też angażować w energetykę wiatrową.
"Pracujemy nad projektami o mocy 350 MW" - powiedział wiceprezes.
"Pierwsza farma o mocy 35 - 40 MW ma szansę zostać uruchomiona w drugiej połowie przyszłego roku" - dodał.

/* (c)AdOcean 2003-2009, Przestrze_ reklamowa.Cire.pl.Serwis_informacyjny.Serwis_informacyjny_300x250 */ ado.slave('adoceanadmmjjeogubw', {myMaster: 'Fq1BdCMHvF_QGTx.o5oU8NcekasA.qbuN2_9QDuvSR..e7' }); if(typeof adoceanadmmjjeogubw=='function') {adoceanadmmjjeogubw();}

Zarząd Enei zapewnił, że projekt budowy nowego bloku o mocy 1000 MW w Kozienicach idzie zgodnie z planem."Budowa bloku jest niezagrożona. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Należy przypuszczać, że tak jak deklarowaliśmy, na przełomie 2010 i 2011 roku rozpocznie się jego fizyczna budowa. Teraz jesteśmy na etapie wyboru doradców technicznych i finansowych" - powiedział Malinowski.

PAP

Enea wybuduje 25 biogazowni, pracuje nad projektami wiatrowymi

Promocje:

PROMOCJE: