Farmy wiatrowe na lotniskach i poligonach?

Farmy wiatrowe na lotniskach i poligonach?...

Do Agencji Mienia Wojskowego trafia coraz więcej zapytań o możliwość budowy elektrowni wiatrowych na terenach byłych poligonów czy lotnisk wojskowych – donosi „Rzeczpospolita”.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Jak czytamy w „Rz”, AMW ma nadzieję, że dzięki sporemu zainteresowaniu inwestorów budową elektrowni wiatrowych, oferowane dotychczas bez powodzenia tereny znajdą nabywców.

Obecnie według informacji „Rzeczpospolitej" trwa proces sprzedaży nieruchomość pod Sławnem w Zachodniopomorskiem, a przyszły inwestor nie wyklucza budowy farmy wiatrowej na tym terenie. Agencja ma też do zaoferowania między innymi 400 hektarów terenu po byłym lotnisku wojskowym w zachodniopomorskim Makowie Płoty, działkę o powierzchni 300 hektarów w Debrznie w Wielkopolsce oraz były plac ćwiczeń pod Antoniewem na Mazurach.

Jednocześnie jak pisze dziennik niebawem AMW będzie mogła zaoferować dalsze 450 hektarów przejęte od wojska i na tym się nie skończy, bo resort obrony zapowiada wycofywanie wojsk z kolejnych garnizonów i przekazywanie Agencji 45 tys. hektarów gruntów. AMW zajmuje się również zagospodarowaniem zbędnego majątku policji i służb podlegających resortowi spraw wewnętrznych i administracji.

Według relacji „RZ” przejęcie większości z 10 lotnisk zainteresowane są samorządy, ale w sumie ponad 1000 hektarów może się wkrótce zmienić w pola pełne wiatraków.

Rzeczpospolita

 

 

Farmy wiatrowe na lotniskach i poligonach?

Promocje:

PROMOCJE: