Kolejny protest przeciwko budowie farmy wiatrowej

Kolejny protest przeciwko budowie farmy wiatrowej ...

Jak poinformował poznański dodatek „Gazety Wyborczej”, już ponad 300 osób podpisało się pod protestem przeciw budowie farmy wiatrowej w Orchowie koło Słupcy.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Radni gminy Orchowo intensywnie pracują nad miejscowym planem zagospodarowania, chcąc aby na terenie ich gminy stanęły 23 wiatraki. Szacują, że do budżetu mogłoby wpłynąć z tego tytułu od 1,5 do nawet 6 mln zł.

Mieszkańcy zebrali już jednak ponad 300 podpisów pod protestem, który ma wymóc na urzędnikach wstrzymanie inwestycji. Tłumaczą, że mieszkają na bardzo cennym przyrodniczo terenie w sąsiedztwie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Miejsca, w których mają stanąć wiatraki, stanowią według nich obszar chronionego krajobrazu.

Władze gminy próbują uspokoić mieszkańców, tłumacząc, że wiatraki nie staną w pobliżu parku i projektowanego terenu Natura 2000.

Grzegorz Matkowski, sekretarz gminy zapewnia też, że prowadzony jest monitoring ptaków na terenach, na których mają być zlokalizowane wiatraki. Bociany z gminy nie uciekną - podkreśla.

Według Matkowskiego nad procedurami czuwa wojewoda. - Mieszkańcy mają prawo się wypowiedzieć i zgłaszać uwagi oraz wnioski - zaznacza sekretarz gminy. - W procesie uchwalania planu miejscowego swoje opinie i pozytywne uzgodnienia musi przedstawić też wiele instytucji między innymi Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska - dodaje.

Gazeta Wyborcza

 

Kolejny protest przeciwko budowie farmy wiatrowej

Promocje:

PROMOCJE: