O nas

O nas... O nas
czyli kim jesteśmy i co robimy
Szanowni Państwo! Serwis ekologika.pl istnieje od 2000 roku. Jest to najstarszy w Polsce - i prawdopodobnie największy - serwis o odnawialnych źródłach energii (OZE). Naszym celem jest promowanie alternatywnych metod, urządzeń i pomysłów dotyczących pozyskiwania taniej i czystej energii z otoczenia. Staramy się dostarczyć codziennie nowe i zawsze aktualne informacje. 

Nasz serwis posiada także poważne źródło wiedzy, jakim jest niewątpliwie archiwum prasowe. Jest to zbiór artykułów i obszerniejszych publikacji, które ukazały się w prasie krajowej w ciągu ostatnich czterech lat. Archiwum jest dostępne z poziomu serwisu głównego oraz z poziomu, specjalnie na ten cel stworzonej strony, mieszczącej się pod adresem: http://archiwum.ekologika.pl. Liczy obecnie ponad 590 pozycji o Odnawialnych Źródłach Energii. 

"EKOLOGIKA" cieszy się bardzo dużą popularnością. Każdego dnia odwiedza nas ponad tysiąc osób. Serwis jest ogólnodostępny i całkowicie bezpłatny. Dlatego często korzystają z niego studenci i uczniowie. Wśród ponad 1500 zarejestrowanych użytkowników jest także wielu właścicieli firm produkcyjnych i usługowych, którzy działając w tym sektorze gospodarki wzbogacają swoją wiedzę. Jednak, na podstawie licznych pytań kierowanych do redakcji oraz przeprowadzonych ankiet możemy stwierdzić, że serwis odwiedzają najczęściej użytkownicy różnego rodzaju urządzeń: kolektorów słonecznych, pomp ciepła, fotoogniw, wiatraków itp. Dlatego od niedawna uruchomiliśmy odrębny serwis www.BazaFirm.ekologika.com.pl, za którego pomocą można łatwo i szybko nawiązać kontakty handlowe.

Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy dział: "energia atomu" włączając energetykę jądrową - jeszcze wówczas "nie ekologiczną" - do naszego serwisu, który jest w całości poświęcony różnym aspektom czystej energii. Mamy już naśladowców. Inne serwisy traktujące o ekologii także zaczynają pisać pozytywnie o energetyce jądrowej - w aspekcie ochrony środowiska. 

Kładziemy duży nacisk na interaktywność serwisu, umożliwiając użytkownikom zamieszczanie własnych "newsów", komentarzy i artykułów. Od niedawna funkcjonuje forum, które - mamy nadzieję - stanie się płaszczyzną wymiany informacji i doświadczeń. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania naszego serwisu pod adresem www.ekologika.pl. Odkryjemy przed Państwem świat nowych możliwości, pomysłów i pokażemy, co i jak zrobić, aby polepszyć rzeczywistość, w której żyjemy.

Redakcja serwisu

EKOLOGIKA.PL

© ekologika Wszystkie prawa zastrzeżone.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

O nas

Promocje:

PROMOCJE: