PKP Energetyka zainwestuje w biogazownie

PKP Energetyka zainwestuje w biogazownie...

PKP Energetyka zamierza inwestować w budowę małych źródeł energii. Myśli o biogazowniach oraz elektrowniach wiatrowych – informuje „Puls Biznesu”.

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik

Jak wyjaśnia w dzienniku Tadeusz Skobel, prezes PKP Energetyka, spółka doszła do wniosku, że ze względu na to, iż dysponuje infrastrukturą sieciową rozproszoną na terenie całego kraju, lepszym dla niej rozwiązaniem będzie inwestowanie w małe źródła wytwarzania energii zamiast w duże elektrownie.

Firma stawia głównie na elektrownie biogazowe, a na drugim miejscu na budowę wiatraków, bo jak wyjaśnia prezes Skobel te wymagają utrzymywania konwencjonalnych rezerw energii, a to kosztuje.

PKP Energetyka zamierza budować elektrownie biogazowe o mocy rzędu 5 MW i chce ich postawić w ciagu sześciu lat tyle, żeby zaspakajać 25 proc. swojego zapotrzebowania na energię (około 875 GWh).

Według cytowanego przez "PB" Prof. Jana Popczyka inwestycje w źródła biogazowe to bardzo dobry pomysł, a PKP Energetyka świetnie nadaje się na realizatora. Według niego własne wytwarzanie energii zapewni spółce bezpieczeństwo ekonomiczne.

Puls Biznesu 

 

PKP Energetyka zainwestuje w biogazownie

Promocje:

PROMOCJE: