W Poznaniu o energii od A do Z

W Poznaniu o energii od A do Z... Jak założyć farmę wiatrową, kolektor słoneczny czy biogazownię? Jakie są najnowsze produkty i technologie wykorzystywane w energetyce? Skąd czerpać środki na energetyczne inwestycje? Jakie są perspektywy i kierunki rozwoju energetyki odnawialnej i konwencjonalnej? – odpowiedzi na te i podobne pytania będzie można znaleźć podczas imprez targowych rozpoczynających się w przyszły wtorek w Poznaniu. W dniach 19-21 maja do zapozna

Tu jest miejsce na reklam.
Zobacz cennik
nia się z innowacyjną ofertą zaprasza prawie 350 wystawców Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER i Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.

Mimo wszechobecnego spowolnienia gospodarczego tegoroczna trzecia już edycja EXPOPOWER znów będzie większa od poprzedniej. Wśród ponad 200 wystawców i firm reprezentowanych uczestniczących w targach będą wiodący przedstawiciele branży energetycznej i elektrotechnicznej, m. in. ABB, Apator, Elektrobudowa, Elektromontaż Poznań, Elektromontaż Lublin, ENEA, Kompania Węglowa, Merazet, Philips, PKP Energetyka, Siemens, Tele-fonika Kable, Weidmüller i ZPUE. W ciągu dwóch lat, jakie minęły od pierwszej edycji, poznańskie targi energetyczne stały się jednym z najważniejszych spotkań branży elektroenergetycznej w kraju.

Po raz pierwszy w tym roku ekspozycji energetyki konwencjonalnej towarzyszyć będą targi GREENPOWER – poświęcone w całości najnowszym rozwiązaniom z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Do udziału w pierwszej edycji targów zgłosiło się blisko 80 firm.

Wśród wystawców dominują firmy oferujące kolektory słoneczne, kotły, kominki, pelety i pompy ciepła.

Tajemnica zielonego pokojuPrzez cały okres trwania targów zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez główne polskie organizacje poszczególnych podsektorów OZE (członkowie Polskiej Rady Koordynacyjnej OZE). W tzw. „Zielonych pokojach” na gości targowych czekać będą eksperci oferujący informacje dotyczące perspektyw rozwoju w Polsce poszczególnych branżach energii odnawialnej. Zwiedzający będę mogli dowiedzieć się np. jak założyć farmę wiatrową lub biogazownię, jakie są systemy wsparcia i gdzie szukać niezbędnych informacji.Konferencje, spotkania, warsztatyNajważniejszym wydarzeniem targów GREENPOWER będzie pierwszy Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej organizowany przez Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Będzie to największe międzynarodowe spotkanie dotyczące sektora energetyki odnawialnej w 2009 r. w Polsce. W kongresie udział wezmą wysocy przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej, przedstawiciele polskich, europejskich i światowych organizacji sektora OZE, najwyżsi przedstawiciele polskiego rządu i parlamentu, przedstawiciele samorządów, europejskich instytutów naukowych i przede wszystkim reprezentanci największych firm tego sektora z Polski, Europy i ze świata.Bezpieczniej z prądemW ostatnim dniu odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Bezpieczniej z prądem”. Weźmie w nim udziałem kilkaset dzieci i młodzieży z całej Polski. Program „Bezpieczniej z prądem” został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz spółki energetyczne w 2002 r. Celem programu jest podnoszenie świadomości właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.Roboty na startSpecjaliści z branży sugerowali także poszerzenie oferty EXPOPOWER o specjalistyczne targi automatyki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują w tym roku pierwszą edycję targów AUTOMA. Ciekawostką tego wydarzenia będzie event robotyczny organizowany przez firmę Wobit i Międzynarodowe Targi Poznańskie. W programie znajdują się m. in. wyścigi i zawody piłkarskie robotów oraz mistrzostwa miniSUMO.ZwiedzanieTargi AUTOMA, EXPOPOWER i GREENPOWER 2009 będzie można zwiedzać w dniach 19 i 20 maja w godzinach 9. 00 - 17. 00, a w dniu 21 maja w godzinach 9. 00 – 16. 00.

.

W Poznaniu o energii od A do Z

Promocje:

PROMOCJE: